• Romanian Ultras
    • Romanism.net

O noua victorie

Posted by Dodo on January 31, 2008

Poli a castigat cu scorul de 2-1 (2-0) meciul amical disputat azi, la Salonta, in compania echipei de liga a III-a Gloria Arad. Disputata pe durata a doua reprize a 50 de minute, partida a fost antrenanta, autorii golurilor fiind Leonardo Polo (min. 14) si Cristian Munteanu (min. 60). Ionut Popa a început partida cu: Balan – Buta, R. Ciobanu, Ad. Ilie, Kalai – Miclea, Milea, Tincu, Naidin, Paruolo – Polo (Balba min. 40). Dupa pauza, Poli a evoluat cu: Marc – Homei, Onut, Cr. Munteanu, Toma – A. Cristea (Anders min. 0), Straton, Sfarlea, Paruolo (Bataglia min. 60) – Bersnjak, Balba (Palimaru min. 70).
Acesta a fost ultimul meci amical disputat de Poli in cadrul stagiului de pregatire de la Baile Felix. Vineri dimineata, elevii lui Ionut Popa vor sustine testele fizice, urmand ca in cursul dupa-amiezii sa revina in Iasi. Dupa două zile libere, de luni, iesenii vor relua pregatirile pe stadionul Emil Alexandrescu.